Citroen C4 2006r. 1.6HDI 110ps Wymiana Turbo + FAP OFF Samochód klienta przyjechal z calkowitym brakiem mocy. Kilka dni wczesniej byl na usunieciu filtra FAP w jednej z Katowickich firm (nazwy celowo nie podajemy). Niestety filtr zostal wyłaczony w sposób nie zgodny ze sztuka, przez co samochod sypał błedami zwiazanymi z fizycznym brakiem filtra oraz wpadał w tryb awaryjny. Dodatkowo usunielismy mechanicznie + programowo przycinajacy sie zawor EGR. Po wizycie u nas i poprawnym zmodyfikowaniu oprogramowania samochód odzyskał moc i nie wyswietla błedow zwiazanych z fizycznym brakiem FAPa. Auto na sterowniku BOSCH EDC15C2.
Napisano: 27 Dec 2014, przez Gromo
Citroen C4 2006r. 1.6HDI 110ps Wymiana Turbo + FAP OFF Kolejny Citroen tym razem samochód klienta który mieszka na stałe we Francji. Wykonane prace: Wymiana uszkodzonej turbosprężarki na fabrycznie nową firmy Garett, czyszczenie układu dolotowego, serwis olejowy, usunięcie programowo i mechanicznie filtra FAP. Sterownik BOSCH EDC16C34. Obudowa filtra oraz czujniki zostały na swoim miejscu, usunięty został jedynie zatkany wkład filtra FAP. Modyfikacja ta nie przyciąga niepotrzebnej uwagi diagnosty na okresowych przeglądach stanu technicznego.
Napisano: 21 Dec 2014, przez Gromo
Audi A6 C6 Avant 2.7TDI 189ps 2006r. FULL SERWIS Samochód klienta przyjechał a w zasadzie przyczołgał się ostatkiem sił. Podczas powrotu klienta z Niemiec samochód stracił całkowicie moc a jego prędkość maksymalna nie przekraczała 100km/h. Po wstępnej diagnozie winowajcą zamieszania okazała się być turbosprężarka która w wyniku wyekspolatowania dostała luzów na wirniku przez co cały olej trafił do dolotu oraz wydechu. Kompleksowy serwis obejmował: -Wymiana turbosprężarki na oryginalną, fabrycznie nową. -Czyszczenie układu dolotowego, intercoolerów, itd. po awarii turbiny w dolocie było ponad litr oleju!! -Wymiana świec żarowych -Wymiana oleju + filtrów -Wymiana uszkodzonego czujnika parkowania PDC -Wymiana pływaka poziomu paliwa -Wymiana płynu w układzie hamulcowym + odpowietrzenie -Usunięcie mechaniczne oraz programowe filtra DPF (właściciel poprzednio skorzystał z usługi czyszczenia DPF w jednej z Niemieckich firm, firma zapewniała rok gwarancji na usługę, niestety po 2tys km problem powrócił) -Zwiększenie mocy (chiptuning) wykres wrzucę niebawem. Wnętrze: -Aktualizacja oprogramowania MMI 2G do wersji 5570, bluetooth oraz navi -Dogranie Polskiego Języka wyświetlanego na dużym wyświetlaczu jak i na małym między zegarami. -Aktualizacja najnowszych map Polska 2014r wraz z pełną listą fotoradarów oraz Punktów Użyteczności Publicznej. -Uruchomienie ukrytego zielonego MENU. -Aktywacja wyświetlania poziomu naładowania akumulatora. -Zmiana loga startowego na to z S6 C6 :)
Napisano: 18 Nov 2014, przez Gromo
Opel Vectra C 1.9CDTI 150ps 2006r. Chiptuning + DPF OFF Usunięcie mechaniczne i programowe filtra DPF + Chiptuning seria 150ps/340nm po modyfikacji ~180ps/410nm Moment dość wysoko (turbodziura) dlatego samochód zostaje u nas na przegląd klap w kolektorze ssącym które są głównym winowajcą tego zjawiska.
Napisano: 10 Oct 2014, przez Gromo
Peugeot 807 2.0HDI 136ps 2007r. Samochód klienta z Niemiec. Usunięcie filtra cząsteczek stałych FAP oraz zaworu EGR mechanicznie i programowo. Z racji tego że samochód klienta stale porusza się po terenie Niemiec obudowa jak i wszystkie przewody zostały nie ruszone. Zbiornik płynu potrzebnego w procesie dopalania został opróżniony. Samochód nie posiada żadnych błędów związanych z brakiem FAPa oraz zaworu EGR. Auto na sterowniku SIEMENS SID803A.
Napisano: 10 Oct 2014, przez Gromo

<< Poprzednia 1 2 3 4 Następna >>

Powered by CuteNews

 

dpfservice.pl • gromoservice.pl • All MAX - wszystkie prawa zastrzeżone 2015 r.